УПУЋЕНА ПРВА ГРУПА КОРИСНИКА БАЊСКЕ РЕХАБИЛИТАЦИЈЕ У ЗТЦ „БАЊА КУЛАШИ“

На основу Јавног позива за подношење захтјева ради упућивања 50 корисника ратних војних инвалида, чланова породица погинулих бораца, логораша и демобилисаних бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске у ЗТЦ „Бања Кулаши“ Прњавор, општина Станари данас је упутила 30 корисника бањско-климатске рехабилитације који су смјештени у наведену здрaвствену установу.

Након што су се корисници бањске рехабилитације окупили у сали Скупштине општине, добродошлицу им је пожељело руководство општине Станари: начелник општине, господин Душан Панић, замјеник начелника, господин Денис Стевановић, предсједник Скупштине, господин Остоја Стевановић, те начелници одјељења. Испред Општинске борачке организације присутнима се обратио предсједник, господин Миладинко Ковачевић, те господин Мирко Јотић испред Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила општине Станари.

Јавни позив упућен је породицама погинулих бораца и умрлих ратних војних инвалида, ратним војним инвалидима, логорашима и демобилисаним борцима са подручја општине Станари, којима је бањска рехабилитација наопходна као наставак лијечења и опоравка.

Смјештај и рехабилитација корисника трајаће 10 дана и у наведеном периоду обухватаће:

• смјештај корисника,
  • љекарски преглед приликом пријема,
  • израду плана и програма рехабилитације за сваког корисника посебно,
  • одређивање физикалне терапије и балнеотерапијске процедуре, термотерапију,
  • стални медицински надзор,
  • исхрану од три оброка, примјереног квалитета и квантитета,
  • туристичко-рекреативне садржаје,
  • остале видове рекреације.

Осим трошкова бањско-климатске рехабилитације, општина Станари сноси трошкове превоза од административног центра до ЗТЦ „Бања Кулаши“.

Одлазак друге групе корисника бањско-климатске рехабилитације предвиђен је у другој половини овог мјесеца.