ОБИЉЕЖАВАЊЕ „ДАН СЈЕЋАЊА НА ЖРТВЕ УСТАШКОГ ЗЛОЧИНА-ГЕНОЦИДА НДХ У КОНЦЕТРАЦИОНОМ ЛОГОРУ ЈАСЕНОВАЦ И ЊЕГОВОМ НАЈВЕЋЕМ СТРАТИШТУ ДОЊА ГРАДИНА“

У организацији Одбора а обиљежавање Дана сјећања на жртве усташког злочина-геноцида НДХ у концетрационом логору Јасеновац и његовом највећем стратишту Доња Градина, дана 23. априла 2023. године у Спомен подручју Доња Градина, обиљежиће се овај историјски догађај.

Имајући у виду значај овог историјског догађаја и обезбјеђења присуства што већег броја грађана, позивамо Вас да присуствујете поменутом догађају. Општина Станари ће обезбиједити организован превоз за све заинтересоване који желе својим присуством одати дужно поштовање страдалим у највећем стратишту система концетрационих логора у Доњој Градини.

Обиљежавање овог историјског догађаја ће се реализовати уз присуство највиших званичника Републике Српске и Србије.

Сви заинтересовани грађани могу се пријавити лично у згради Општине Станари, или путем броја телефона: 053/201-810, локал 130.