ОБИЉЕЖЕН ДАН ОПШТИНЕ СТАНАРИ

Општина Станари обиљежила је и прославила 9. септембар – Дан општине Станари. Том приликом, у сали Центра за културу одржана је свечана сједница Скупштине општине Станари на којој је приказан кратки филм о пројектима који су урађени у претходном периоду након чега су додијељена општинска признања и награде. Ове године, заслужним грађанима општине Станари додијељене су похвале и похвале са новчаном наградом од 500 КМ.

Повеља почасног грађанина општине Станари са златним грбом општине Станари додјељена је за Младена Кршића, постхумно, за значајне резултате и залагање од интереса за Општину и ширу заједницу.

Повеља заслужног грађанина општине Станари са златним грбом општине Станари додјељена је Ненаду Стевандићу, предсједнику Народне Скупштине Републике Српске, за посебан допринос у развоју општине Станари.

Похвале општине Станари:

1. Амбасади Републике Пољске у Сарајеву, за посебан допринос у развоју општине Станари,
  2. Генералном Конзулату Републике Србије у Бања Луци, за посебан допринос у развоју општине Станари.
  3. Организационој јединици предшколског васпитања и образовања „Матко“ Станари, за посебан допринос у развоју општине Станари.

Похвале са новчаном наградом од 500,00 КМ:

1. Љубиши Ковачу, за несебичан, хуман и примјеран рад у здравству,
  2. Дијани Бајић-Билановић, за постигнуте резултате у развоју науке и културе,
  3. Ненаду Пекељевићу, професору физичког васпитања за постигнуте резултате у области просвјете и кулутуре као и заслуге у развоју спорта,
  4. Ратку Јеринићу, за постигнуте резултате у области пољопривреде и сточарства,
  5. Жељку Николићу, за изузетно постигнуте резултате у пољопривреди и сточарству,
  6. Мири Радић, за храброст и одважност у спасавању људи-добровољном даваоцу крви, која је добровољно даровала крв 73 пута и на тај начин својим несебичним и хуманим поступком исказала пожртвованостм
  7. Митру Радићу, за храброст и одважност у спасавању људи и имовине,
  8. Марини Бојиновић, апсолвенту војне академије за постигнуте изузетне резултате у студирању,
  9. Кристини Чикојевић, студенту медицинског фауклтета за постигнуте изузетне резултате у студирању,
  10. Миланку Квржић, за несебићан, хуман и примјеран рад у здравству.