ОДРЖАНА 29. РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ

Дана 31.07.2020. године одржана је 29. редовна сједница Скупштине општине Станари. Одборници су на овој сједници разматрали и усвојили Ребаланс буџета општине Станари у износу од 11.157.195,00 КМ и План капиталних улагања општине Станари за период 2020-2021. годину којим су планиране капиталне инвестиције у износу од  16.278.890,00 КМ.

Одборници су усвојили и Програм подстицаја пољопривредне производње за 2020. годину којим су за ову намјену предвиђена средства из буџета општине Станари у износу 200.000,00 КМ.

Разматран је и усвојен Правилник о  суфинансирању куповине или изградње прве стамбене јединице  младим брачним паровима на подручју општине Станари којим је предвиђена подршка младим брачним паровима при куповини или изградњи прве стамбене јединице у износу од 12.000,00 КМ. Усвојен је и Извјештаја о реализацији Плана одржавања, заштите, реконструкције и изградње локалних и некатегорисаних путева за 2019. годину и Извјештај о извршеном упису у први разред основне школе за школску 2020/2021 годину. На подручју општине Станари уписано је у први разред 55 дјеце.

Разрјешени су и именовани в.д. начелници одјељења Општинске управе и вршиоци дужности јавних установа Центар за културу, Спортско-туристичке организације општине Станари, Дома здравља и Центра за социјални рад.

Скупштина општине Станари је дозволила да се средства која су дата ЈЗУ болници „Св, апостол Лука Добој“ за куповину респиратора преусмјере за успостављање амбуланте у Служби микробиологије гдје се врши ПЦР дијагностика, те одобрили додатних 6.000,00 КМ помоћи за адаптацију простора и набавку опреме за потребе лијечења суспектних (сумња на позитиван налаз на одређену болест) пацијената на COVID у Служби за урологију.