ОДРЖАНА ДВОДНЕВНА ОБУКА ЗА ЗАПОСЛЕНЕ У ОПШТИНСКОЈ УПРАВИ СТАНАРИ И ЈАВНИМ УСТАНОВАМА

У организацији Општине Станари и Агенције за развој општине Станари и мр Мишел Павлица, стручни консултант одржао је обуку за запослене у Општинској управи и јавним установама на тему израде стратешких и спроведбених докумената у Републици Српској.

Главни циљ ове обуке је помоћ руководиоцима и практичарима Општине Станари да се упознају са кључним елементима, приступом и процесима израде стратешких и спроведбених докумената у РС, како би могли да квалитетно и правовремено обаве своје најважније задатке везане за израду стратешких документата у складу са регулаторним оквиром те у контексту Агенде 2030. Такође, организатори обуке као циљ истакли су примјену Уредбе о спроведбеним документима у РС, као и подстицање и координисање других у извршавању обавеза и задатака у процесу израде стратешких и спроведбених докумената.