ОКОНЧАНА МОДЕРНИЗАЦИЈА СПОРТСКОГ ПОЛИГОНА ОШ „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

Јуче су завршени радови на уређењу и модернизацији спортског полигона Основне школе „Десанка Максимовић“ Станари. Спортски полигон реновиран је новим слојем асфалта, подним облогама „Берго“ а такође изграђене су трибине са сјеверне стране за 400 сједећих мјеста, као и заштитна ограда око цијелог полигона. Такође, треба напоменути да је извршена и реконструкција расвјетних тијела на овом полигону, приликом чега су постављени нови лед рефлектори.

Завршетком радова на уређењу полигона стечени су потребни услови за одржавање разних спортских и других манифестација. Осим тога, модернизацијом спортског полигона унаприједиће се развој спорта на подручју наше локалне заједнице. Нови спортски полигон биће отворен у петак, када ће се свечано отворити и традиционални турнир у малом фудбалу и шаху „Станари 2018“. Пројекат уређења и модернизације спортског полигона у Станарима финансирала је Влада Републике Српске и општина Станари која је, за ту сврху, издвојила новчана средства из буџета.