ПОТПИСАНИ УГОВОРИ О СУФИНАНСИРАЊУ КУПОВИНЕ ИЛИ ИЗГРАДЊЕ ПРВЕ СТАМБЕНЕ ЈЕДИНИЦЕ МЛАДИМ БРАЧНИМ ПАРОВИМА НА ПОДРУЧЈУ ОПШТИНЕ СТАНАРИ

У петак, 23. фебурара 2024. године, у скупштинској сали потписани су уговори са младим брачним паровима о суфинансирању куповине или изградње прве стамбене јединице на подручју општине Станари. Oве године право на ову врсту субвенције остварило је 11 младих брачних парова са подручја наше локалне заједнице којима ће се исплатити средства у износу од по 20 000 КМ.

Начелник Општине са сарадницима честитао је потписницима уговора и навео да су ова средства предвиђена Правилником о суфинансирању куповине или изградње прве стамбене јединице младим брачним паровима на подручју општине Станари с циљем да се млади задрже на подручју наше локалне заједнице, да ту живе и раде. Такође, истакли су да је ово вид подршке локалне заједнице младим брачним паровима и да ће се та подршка наставити и у будућем периоду.