ПРЕДСТАВНИЦИ ОПШТИНЕ СТАНАРИ ПРИСУСТВОВАЛИ ПРЕЗЕНТАЦИЈИ АПЛИКАЦИЈЕ ЗА ПРИЈАВУ КОРУПЦИЈЕ (АПК)

Представници Општинске управе Станари присуствовали су презентацији апликације за пријаву корупције путем интернета (АПК), која је одржана за представнике јединица локалне самоуправе у конференцијској сали Административног центра Владе Републике Српске. Презентација је одржана у организацији Министарства правде и Министарства унутрашњих послова Републике Српске.

У току презентације, представници јединица локалне самоуправе упознати су са предностима пријављивања корупције путем ове интернет апликације, као и са обавезама које се односе на њено успостављање, креирање и кориштење.

Примарни циљ инсталирања апликације јесте спречавање и сузбијање коруптивног дјеловања те унапређење мониторинга рада свих институција које су надлежне да поступају по пријавама које се односе на област корупције.

Детаљније инфомације: Министарство правде Републике Српске