СЛАВА ТЕРИТОРИЈАЛНЕ ВАТРОГАСНО – СПАСИЛАЧКЕ ЈЕДИНИЦЕ

Илија или Елаја (хебр.. אליהו — Eliyahu) је био израелски пророк из 9. века п. н. е. Помиње се у Талмуду, хришћанској Библији и Курану.

По предању, када се Илија родио, његов отац Сабах је видео око њега анђеле који га повијају огњем и хране пламеном, што је било знамење његовог пламеног карактера и силе огњене.

По народној традицији, Свети Илија се вози на ватреним колима која вуку четири коња, из чијих ноздрва избија пламен. Грмљавина је тутњава његових кола којима се он вози по небу и облацима.

Територијална ватрогасно-спасилачка јединица Станари прославила је своју славу, Светог Илију, те у колективу обиљежила уз скромно послужење. Слављу су присустовали замјеник начелника и начелници одјељења у општинској управи Станари и директор Агенције за развој општине Станари.

Старјешина ТВСЈ, Гордан Иличић, пожелио је колегама успјешне акције са што бољим исходима, са минималним штетама по становништво и јединицу.