У ЦЕНТРУ ЗА КУЛТУРУ ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА КАРИКАТУРА БОЈАНА ЈОКАНОВИЋА

Поводом обиљежавања Дјечије недјеље, под слоганом „Заједно можемо све“, у сарадњи са ОШ „Десанка Максимовић“ Станари, у Јавној установи Центар за културу општине Станари синоћ је отворена изложба карикатура аутора Бојана Јокановића.

„Ријеч је о сизифовској борби за правопис гдје сам митолошком јунаку Сизифу дао васпитно-образовни карактер, јер смо из митологије учили о Сизифу да је он персонификација једног узалудног труда. Хтио сам да не остане познат по том сјећању, него да се бави правописом и ћирилицом“, рекао је Јокановић.

У склопу изложбе представљене су књиге „100 Сизифових правила 1. и 2.“ и одржана је радионица са ученицима ОШ „Десанка Максимовић“ Станари.

Заинтересовани грађани изложбу могу погледати у галерији Центра за културу у периоду од 07.00-15.00 часова до 15.10.2021. године.