Dobrodošli u Stanare Mapa

15. SEPTEMBAR – DAN SRPSKOG JEDINSTVA, SLOBODE I NACIONALNE ZASTAVE

Povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, u utorak u Centru za kulturu održano je predavanje o našoj prošlosti, hrabrosti, junaštvu naših predaka i postignućima našeg naroda. Ovo predavanje vodili su prof. dr Duško Pevulja i prof. dr Borivoje Milošević, a domaćin je bila prof. Željka Damjanović. Veče su upotpunili članovi kulturnog društva „Orkestar Harmonika“ muzičkim nastupom.

Puna sala posjetilaca svih uzrasta je pokazatelj da na našoj opštini ovaj dan ima poseban značaj, te da nam budućost zavisi od konstantnog podsjećanja i slavljenja svih naših velikih imena, dobrih djela i hrabrih podviga.

U srijedu, 15.09.2021. godine, održan je defile centrom Stanara u kom su učestovali učenici iz JU OŠ „Desanka Maksimović“ Stanari, koji su sa trobojkama prošetali i svim prolaznicima izmamili osmjehe i radost. U defileu su učestovali i polaznici vrtića „Matko“. Defile je održan pod sloganom: „Ko neće brata za brata, taj hoće tuđina za gospodara“.