АМБАСАДА ЈАПАНА ОДОБРИЛА ПРОЈЕКАТ ОПРЕМАЊА ЈЗУ ДОМ ЗДРАВЉА СТАНАРИ САНИТЕТСКИМ ВОЗИЛОМ

Јапанска влада одлучила је одобрити 71.586 еура за Пројекат опремања Дома здравља у Станарима санитетским возилом унутар „GAGP/KUSANONE“ Грант Програма за текућу фискалну годину. Грант уговори су потписани дана 12. октобар 2023. године у Резиденцији Амбасадора Јапана у БиХ. Потписници уговора су Амбасадор Јапана у БиХ г. Кинефуцхи те директор ЈЗУ Дом здравља Станари, г. Јеринић а церемонији потписивања Грант уговора је присуствовао и начелник општине Станари, г. Радојица Ћелић. Путем ове бесповратне помоћи, Дом здравља Станари ће запримити санитетско возило и медицинску опрему која ће се налазити унутар возила, укључујући ЕКГ, дефибрилатор те носила.

У име Дома здравља Станари и у име наших пацијената захваљујем се Јапанској влади на великодушној помоћи која нам много значи. Ова донација санитетског возила ће нам много помоћи у наредном периоду како би могли пружати што боље и квалитетније медицинске услуге становништву наше општине“, истакао је начелник општине Станари, господин Радојица Ћелић.