НАЧЕЛНИК ПРИСУСТВОВАО КОНФЕРЕНЦИЈИ ПОСВЕЋЕНОЈ РАЗВОЈУ ЛОКАЛНИХ САМОУПРАВА

Данас је у хотелу „Термаг“ на Јахорини одржана Конференција посвећена развоју локалних самоуправа и Програму БФЦ СЕЕ у Републици Српској под називом “Повољно пословно окружење и повећање инвестиција” којој су присуствовали предсједник Владе Републике Српске, Радован Вишковић, министри те градоначелници и начелници локалних заједница.

Конференцији је присуствовао господин Радојица Ћелић начелник Општине и господин Михајло Гаврић, директор Агенције за развој општине Станари.

Општина Станари тренутно се налази у процесу цертификације локалних самоуправа са повољним пословним окружењем током кога ће Општина ће морати да испуни захтјеве стандарда кроз 10 критеријума и више од 60 подкритеријума за унапређење квалитета услуга и информација које јединице локалне самоуправе пружају привредницима и страним инвеститорима.