ОДРЖАН САСТАНАК НА ТЕМУ СТАЊА У ОБЛАСТИ ЦИВИЛНЕ ЗАШТИТЕ

Начелник Општине Радојица Ћелић са представницима цивилне заштите општине Станари одржао је радни састанак на тему стања у области цивилне заштите на подручју општине.

Састанку су присуствовали начелник Одјељења за општу управу Ненад Стевановић,  старјешина Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Гордан Иличић, као и службеник из области цивилне заштите општине Станари.

Том приликом присутни су упознати да су на основу Процјене угрожености на територији општине Станари усвојени нови планови заштите и спасавања од елементарне непогоде и друге несреће, како то дефинише Закон о заштити и спасавању у ванредним ситуацијама.

Новим плановима заштите и спасавања јасно су дефинисане мјере и активности које ће се спроводити у наредном периоду у циљу подизања система цивилне заштите на један виши ниво, како би се обезбиједила одговарајућа заштита и како би се спровеле адекватне акције спасавања људских живота и материјалне имовине у ванредним ситуацијама.