ОПШТИНА СТАНАРИ УПУТИЛА ПРВУ ГРУПУ КОРИСНИКА БАЊСКЕ РЕХАБИЛИТАЦИЈЕ У ЗТЦ „БАЊА КУЛАШИ“

На основу Јавног позива за подношење захтјева ради упућивања 50 корисника ратних војних инвалида, чланова породица погинулих бораца, логораша и демобилисаних бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске у ЗТЦ „Бања Кулаши“, општина Станари данас је упутила 18 корисника бањско-климатске рехабилитације који ће бити смјештени у наведену здрaвствену установу.

Прије очекиваног поласка присутнима се обратио начелник општине, замјеник начелника, предсједник Скупштине, посланик у НСРС, као и предсједник Општинске борачке организације и Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила општине Станари. Том приликом, присутнима су пожељели пријатан боравак у здравственој установи.

Јавни позив упућен је породицама погинулих бораца и умрлих ратних војних инвалида, ратним војним инвалидима, логорашима и демобилисаним борцима са подручја општине Станари, којима је бањска рехабилитација нeопходна као наставак лијечења и опоравка.

Смјештај и рехабилитација корисника трајаће 10 дана и у наведеном периоду обухватаће:

• смјештај корисника,
  • љекарски преглед приликом пријема,
  • израду плана и програма рехабилитације за сваког корисника посебно,
  • одређивање физикалне терапије и балнеотерапијске процедуре, термотерапију,
  • стални медицински надзор,
  • исхрану од три оброка, примјереног квалитета и квантитета,
  • туристичко-рекреативне садржаје,
  • остале видове рекреације.