ПОТПИСАНИ УГОВОРИ СА КОРИСНИЦИМА СУБВЕНЦИЈА ЗА САМОЗАПОШЉАВАЊЕ И ЗАПОШЉАВАЊЕ

Начелник општине Станари, господин Душан Панић потписао је  уговоре са 21 корисником субвенција за самозапошљавање и ново запошљавање у производним, занатским и услужним дјелатностима, те пољопривредној производњи. Ријеч је о уговорима којима ће се обезбиједити предвиђена средства за помоћ корисницима средстава, приликом измирења обавеза за порезе и доприносе у циљу смањења незапослености на подручју ове локалне заједнице.

Према расписаном конкурсу за самозапошљавање обезбијеђена су средства за 13 корисника, и то 9 из области пољопривреде – пољопривредна газдинства, а 4 за покретање производне, занатске и услужне дјелатности. За ново запошљавање обезбијеђена су средства за осам послодаваца који ће запослити 16 радника.

За ову намјену, средства су предвиђена буџетом општине Станари.

Потписивању уговраа присуствовао је и замјеник начелника, господин Денис Стевановић, начелник Одјељења за привреду и финансије, господин Зоран Шкорић, као и посланик у Народној скупштини Републике Српске, господин Горан Јеринић.