САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ: НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ

Америчком амбасадору није испуњена молба да посјети општину Станари. Након тога је исти искористио и злоупотријебио раније започете пројекте „USAID-a“ у дијелу општина на чијем се обиљежавању појавио, а руковање са мном ван општине Станари јесте израз моје пристојности и поштовања пројеката у општини Станари.

Кориштење овог догађаја у сукобима са руководством Републике Српске јавно осуђујем јер је изван диполоматске и цивилизацијске праксе и нивоа.

Ни ја ни моји сарадници немамо ни трунку поштовања за поступке амбасадора САД, који је оспоравао имовину и надлежност Републике Српске, а њене функционере, предсједника Републике Српске, Скупштине, премијера Владе и српског члана Предсједништва и њихове породице, излагао прогону тражећи и омогућујући санкције као најстрашнији вид кршења људских и грађанских права.

Жао ми је ако се, у јавности Републике Српске, мој гест пристојности тумачи и користи ван истине, коју овом приликом јавно предочавам.

С поштовањем,

Радојица Ћелић, начелник Општине Станари.