У ЦЕНТРУ ЗА КУЛТУРУ НАГРАЂЕНИ НАЈБОЉИ ЛИКОВНИ И ЛИТЕРАЛНИ РАДОВИ УЧЕНИКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ СТАНАРИ

Дана, 17.03.2023. године поводом обиљежавања 21. фебруара, Међународног дана матерњег језика у сали Центра за културу организована је свечаност додјела награда и признања за ауторе најбољих литерарних и ликовних радова пристиглих на Конкурс на тему „Света је свака ријеч мога језика“.

ЈУ „Центар за културу“ општине Станари за награђене ученике обезбједила је скромне награде у виду диплома, књига и сликарског прибора које је награђеним ученицима уручио начелник општине, господин Радојица Ћелић. Начелник општине је изразио задовољство што је велики број ученика узео учешће на расписаном Конкурсу и подсјетио да је брига о матерњем језику начин доказивања свијести о властитом идентитету.

Позивамо све заинтересоване грађане наше општине да посјете изложбу радова у периоду од 07.00 до 15.00 часова до 31.03.2023. (петак) године.

Добитници награда по категоријама су:

Ликовни радови- разредна настава

1. мјесто- Николај Ковачевић;

2. мјесто- Младен Китановић;

3. мјесто- Теа Грујић.

Ликовни радови- предметна настава

1. мјесто- Валентина Лазић;

2. мјесто- Валентина Суботић;

3. мјесто- Јовица Иличић.

Литерарни радови- разредна настава

1. мјесто- Георгиј Марић.

Литерарни радови- предметна настава

1. мјесто- Кристина Малетић;