УПУЋЕНО 5 КОРИСНИКА БАЊСКЕ РЕХАБИЛИТАЦИЈЕ У БАЊСКИ КОМПЛЕКС У СЛАТИНУ

На основу Јавног позива за бањску рехабилитацију борачке популације који је расписало Министарство рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске, са подручја општине Станари упућено је 5 корисника у Завод за физикалну медицину и рехабилитацију „Др Мирослав Зотовић“-бањски комплекс Слатина. Ријеч је о 3 корисника бањске рехабилитације из реда породица погинулих бораца и 2 корисника ратна војна инвалида.

Лијечење, односно рехабилитација у бањско-климатским установама обухвата смјештај корисника, љекарски преглед приликом пријема, израду плана и програма рехабилитације за сваког корисника посебно, одређивање физикалне и балнеотерапијске процедуре, стални медицински надзор, љекарски преглед на отпусту са отпусницом, исхрану од три оброка, остале видове рекреације и туристичко-рекреативне садржаје. Смјештај и рехалибитација корисника у бањском комплексу трајаће укупно 10 дана.