ЗАКЉУЧАК ВЛАДЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ/НЕРАДНИ ДАНИ ЗА НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ

У складу са Законом о празницима Републике Српске, Законом о Дану Републике Српске и Одлуком о начину обиљежавања и празновања Дана Републике Српске нерадни дани су:

01.01.2024.године (понедјељак) 02.01.2024.године (уторак) Нова година
09.01.2024. године (уторак)Дан Републике Српскe

У дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

06.01.2024.године (субота)/ 07.01.2024.године (недјеља)Бадњи дан/православни Божић

У ове дане вјерници православне вјероисповијести имају право на плаћени изостанак са радног мјеста.

Влада Републике Српске је усвојила Закључак да 08.01.2024. године (понедјељак) прогласи нерадним даном.

Тога дана неће радити: републички органи и организације, органи јединица локалне самоуправе, јавна предузећа и установе.

Руководиоци републичких органа и организација, органа јединица локалне самоуправе, јавних предузећа и установа обавезни су до краја 2024. године организовати рад, ради остваривања пуног годишњег фонда радних дана.