У петак, 02.04.2021. године, са почетком у 10 часова, у просторијама Општинске управе општине Станари одржана је Јавна расправа о нацрту Регулационог плана експлоатационих поља „ЕФТ-Рудник и Термоелектрана Станари“.

Уз поштовање епидемиолошких мјера, те ранију пријаву заинтересованог грађанства, Јавној расправи су присустовали чланови Савјета плана, носилац израде плана „Урбис центар“ д.о.о. Бања Лука, испред компаније ЕФТ технички директор рудника, начелник општине, предсједник скупштине и заинтересовано грађанство.

Начелник општине обратио се присутнима на почетку презентације, те позвао да се изнесу сугестије или примједбе.

„Урбис центар“ изложио је презентацију присутнима, уз детаљна рјешења која су примијенили на овом нацрту. Након одржане презентације присутни су изложили своје примједбе, те је начелник општине заједно са техничким директором рудника, допунио нека од наведених рјешења планираних радова.

Јавна расправа је завршена у 12 часова.