Dobrodošli u Stanare Mapa

U petak, 02.04.2021. godine, sa početkom u 10 časova, u prostorijama Opštinske uprave opštine Stanari održana je Javna rasprava o nacrtu Regulacionog plana eksploatacionih polja „EFT-Rudnik i Termoelektrana Stanari“.

Uz poštovanje epidemioloških mjera, te raniju prijavu zainteresovanog građanstva, Javnoj raspravi su prisustovali članovi Savjeta plana, nosilac izrade plana „Urbis centar“ d.o.o. Banja Luka, ispred kompanije EFT tehnički direktor rudnika, načelnik opštine, predsjednik skupštine i zainteresovano građanstvo.

Načelnik opštine obratio se prisutnima na početku prezentacije, te pozvao da se iznesu sugestije ili primjedbe.

„Urbis centar“ izložio je prezentaciju prisutnima, uz detaljna rješenja koja su primijenili na ovom nacrtu. Nakon održane prezentacije prisutni su izložili svoje primjedbe, te je načelnik opštine zajedno sa tehničkim direktorom rudnika, dopunio neka od navedenih rješenja planiranih radova.

Javna rasprava je završena u 12 časova.