Dobrodošli u Stanare Mapa

PRVI INVESTITOR U POSLOVNOJ ZONI U DRAGALOVCIMA

Načelnik opštine Stanari, Dušan Panić potpisao je danas sa investitorom „Maksimović komerc“ d.o.o iz Doboja ugovor o petogodišnjem zakupu Hale br. 3 u Poslovnoj zoni u Dragalovcima. U navedenoj hali će se proizvoditi aluminijski i PVC profili za stolariju, a biće i automatizovani pogon za farbanje i plastificiranje metalnih i nemetalnih površina.  Investitor planira da zaposli 15 radnika.

Zamjenik direktora „Maksimović komerc“ d.o.o. Maja Mišić rekla je da se do kraja godine očekuje useljenje mašina, a da bi sa radom počeli početkom iduće godine, a da je proizvod namjenjen za domaće i inostrano tržište, naglašavajući da su se za Stanare odlučili zbog povoljnih uslova i blizine grada Doboja u kome je smještena glavna poslovnica.

Načelnik opštine Stanari je naglasio da se radi o jednoj od tri hale ukupne površine od oko 5.000 m2 koje je opština vlastitim sredstvima izgradila, te da se radi o investiciji vrijednoj oko 2.500.000,00 KM, a hale se daju investitorima po sistemu ključ u ruke.

Naglasio je da su okolnosti vezane za virus korona odgodile aktivnosti sa drugima zainteresovanim inostranim investitorima.