Саопштење Штаба за ванредне ситуације

На основу члана 45. Закона о заштити и спашавању у ванредним ситуацијама („Службени гласник Републике Српске“, број: 121/12 и 46/17) на сједници Општинског штаба за ванредне ситуације која је одржана дана 13.03.2020. године донесене су следеће:

ПРЕПОРУКЕ И ЗАКЉУЧЦИ

1. Спроводити појачану кампању информисања грађана путем дистибуције плаката и летака по мјесним заједницама, установама и продавницама, као и путем медија.
    Носилац активности: Цивилна заштита
  2. Предузети појачане превентивне мјере хигијене и упознати грађане са тим мјерама.
    Носилац активности: ЈЗУ Дом здравља и Цивилна заштита
  3. Предузети појачане мјере дезинфекције на јавним мјестима, те одвожњу комуналног отпада.
    Носилац активности: ЈКП „Екосфера“, ЈЗУ Дом здравља и комуналана полиција.
  4. Забрана одржавања свим манифестација и већих скупова.
    Носилац активности: Полиција и комунална полиција
  5. Дом здравља: Одржати капацитет у људским и материјалним ресурсима. Сагледати потребе за набавком неопходне опреме, као и потребе у виду људских потенцијала-медицинског особља.
    Носилац активности: ЈЗУ Дом здравља
  6. Координацију са Републичким штабом за ванредне ситуације врши начелник Општине.
  7. Одјељење за привреду и финансије треба одржавати контакте са привредницима и Министарством око снабдијевања тржишта робом широке потрошње ради увида у цјелокупну ситуацију.
    Носилац активности: Одјељење за привреду и финансије