СУТРА ОТВАРАЊЕ ИЗЛОЖБЕ СЛИКА „РУСКА СЕЛА“

Дана 18.05.2018. године, у сали Центра за културу општине Станари у присуству високих званичника и представника дипломатског кора биће отворена изложба слика „Руска села“ са почетком у 19 часова, док ће пола сата касније кренути тродневни „Дани руског филма“, овог пута посвећен најмлађим гледаоцима.

Јавна установа „Центар за културу“ општине Станари у сарадњи са Амбасадом Руске Федерације у БиХ и удружењем „СРПСКО-РУСКИ МОСТ“ већ другу годину заредом приказује дио из руске савремене кинематографије и умјетничког стваралаштва, како на најбољи начин упознају српску публику са културом пријатељске земље. Изложба – фотопројекат руског новинара Светлане Урбан „Руска села“ из Дома руског зарубежја „Солженицин“ приказаће сву лепоту природе и амбијента у коме су сачуване стогодишње старинске куће и цркве које су преживјела турбулентна времена прошлости, и представљају кључ за отварање мистериозне руске душе, а и велико умјетничко надахнуће за пјеснике и сликаре. За омладину је уприличено приказивање нових руских анимираних филмова, са фокусом на средњевјековно доба херојства, патриотизма, пријатељства и вјере у бољу будућност: „Кнез Владимир“ из 2006. године, „Иван Царевић и Сиви Вук“, 2011. и „Тврђава: штитом и мачем“, 2015. година.

Улаз је бесплатан.